Reklama

Gęsia skórka

Gęsia skórka

22.07.2013
Czyta się kilka minut
Właściwie wszystko, czego chcieliśmy, mamy. Prócz jednego, jakże istotnego dla naszej specyficznej substancji elementu.
P

Polska, jak kraj długi i szeroki, cierpi na wyraźny deficyt uniesień zbiorowych. Uniesień, których zasmakowaliśmy ongiś. Syndrom braku gęsiej skórki – czy raczej powszechnie, ale sztucznie wywoływaną skórkę – należy uznać za postawę tutejszej frustracji. Oto piłkarz dziś goli nie strzela, biegacz przybiega później, skoczek czasem skoczy wyżej, ale jak wiemy, to już nie te czasy, gdy wylatywał ponad poziomy. Noble takoż nie dla nas. Nawet te nijakie – pokojowe. Żaden pokojowy nobelek nas nie łechce, bo i któż miałby go dostać? Nie masz, jak kraj szeroki, nikogo, kto by w Polszcze na nobelka pokojowego się i nadawał, a i miał nań chrapkę. Nie ma mięczaka, który by takiego nobelka chciał. Prędzej nobelka wojennego, na razie nie przyznawanego.
Popatrzmy na naukę. Jak kraj długi, rzesze startują w projektowaniu łazików marsjańskich, i wszędy te łaziki są nagradzane. Młodzież zatem...

3817

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]