Reklama

Gender pod płaszczykiem

Gender pod płaszczykiem

06.10.2014
Czyta się kilka minut
Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który reprezentuje polski Kościół na Zgromadzeniu Nadzwyczajnym Synodu Biskupów poświęconym instytucji rodziny, udzielił obszernego wywiadu „Naszemu Dziennikowi”.
C

Czytałem go ze wzrastającym smutkiem. Dotychczas wydawało mi się, że abp Gądecki próbuje unikać bicia się w cudze piersi i wzmacniania syndromu oblężonej twierdzy. Nic z tego.
Owszem, możemy przeczytać, że część polskich katolików odrzuca etykę seksualną Kościoła, że rodziny nie radzą sobie z problemami emigracji zarobkowej, nieobecności rodziców, życia w całości wypełnionego pracą. Obok tych spostrzeżeń pojawia się jednak mantra. Czytam, że „Obecnie groźnym wyzwaniem jest – lansowana pod płaszczykiem programu równościowego – ideologia genderyzmu. Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają prawo do szczęścia. Lecz jednocześnie rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych...

2074

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]