Reklama

Ładowanie...

Garaż pana starosty

29.11.2014
Czyta się kilka minut
Wódka na komendzie, ryba w galarecie jako łapówka i walki polityczne przy użyciu lokalnej prasy. Tak wygląda tło wyborów na Kaszubach.
Z

Z wielkiego ogłoszenia w „Życiu Kaszub” patrzy redaktor naczelna pisma Aleksandra Przybylska – kandydatka (z ramienia PiS) na radną powiatu kościerskiego. „W gazecie wielokrotnie pojawiały się materiały, z których wynika, że jest bez reszty zaangażowana w sprawy publiczne” – czytamy. Choć tygodnik wspiera kandydatkę, Przybylska przepada w wyborach. Mówi, że i tak miała prawo kandydować.
30 tomów akt
„Życie Kaszub” jest naprawdę zaangażowane. Łamy użycza niektórym radnym, a dawny właściciel pisma, Grzegorz Piechowski, jest dziś wójtem gminy Kościerzyna.
Pierwszy raz działa przeciwko władzy pismo wytoczyło 10 lat temu. Do gazety zgłosił się sąsiad starosty: – Pan starosta stawia garaż na granicy i nie radzi się urzędów – oświadczył. Sąsiadowi przeszkadzał garaż, bo zasłonił słońce na jego działce.
Dziennikarka, która kiedyś była urzędniczką...

10163

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]