Reklama

Garaż pana starosty

Garaż pana starosty

29.11.2014
Czyta się kilka minut
Wódka na komendzie, ryba w galarecie jako łapówka i walki polityczne przy użyciu lokalnej prasy. Tak wygląda tło wyborów na Kaszubach.
Z

Z wielkiego ogłoszenia w „Życiu Kaszub” patrzy redaktor naczelna pisma Aleksandra Przybylska – kandydatka (z ramienia PiS) na radną powiatu kościerskiego. „W gazecie wielokrotnie pojawiały się materiały, z których wynika, że jest bez reszty zaangażowana w sprawy publiczne” – czytamy. Choć tygodnik wspiera kandydatkę, Przybylska przepada w wyborach. Mówi, że i tak miała prawo kandydować.
30 tomów akt
„Życie Kaszub” jest naprawdę zaangażowane. Łamy użycza niektórym radnym, a dawny właściciel pisma, Grzegorz Piechowski, jest dziś wójtem gminy Kościerzyna.
Pierwszy raz działa przeciwko władzy pismo wytoczyło 10 lat temu. Do gazety zgłosił się sąsiad starosty: – Pan starosta stawia garaż na granicy i nie radzi się urzędów – oświadczył. Sąsiadowi przeszkadzał garaż, bo zasłonił słońce na jego działce.
Dziennikarka, która kiedyś była urzędniczką...

10163

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]