Reklama

Franciszek pomaga jezydom

Franciszek pomaga jezydom

23.08.2014
Czyta się kilka minut
Po wypędzeniu tysięcy chrześcijan z Mosulu ekstremiści z Państwa Islamskiego niszczą kolejną wspólnotę religijną w Iraku. O solidarność z jezydami apeluje papież. I wysyła im pieniądze.
R

Radio Watykańskie poinformowało, że za pośrednictwem przebywającego w Iraku wysłannika Watykanu kard. Fernanda Filoniego Franciszek przekazał w minionym tygodniu pewną sumę pieniędzy (jaką dokładnie – tego nie podano), która ma pomóc tym jezydom, którzy pozostali w Lalisz, religijnym centrum ich wiary. Od początku lipca Watykan, wraz z miejscowymi organizacjami charytatywnymi, wspiera m.in. ok. 4 tys. rodzin, które wypędzono z tego miasta. O powstrzymanie przemocy wobec nie-muzułmanów papież apelował też w liście do sekretarza generalnego ONZ.
12 sierpnia oświadczenie na temat podejmowanych przez Państwo Islamskie prześladowań wydała Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego. Działaniami „zbrodniczymi” i „niegodnymi człowieka” nazwała m.in. narzucanie chrześcijanom i jezydom wyboru między przejściem na islam, płaceniem haraczu lub ucieczką, wysiedlanie siłą dziesiątek tysięcy...

1772

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]