Reklama

Ebola: oblicz ryzyko

Ebola: oblicz ryzyko

06.10.2014
Czyta się kilka minut
Dla epidemiologów od początku było jasne, że wirus przedostanie się z Afryki na Zachód. W Stanach właśnie wykryto pierwszy przypadek.
T

Thomas Eric Duncan przyleciał do USA prawie dwa tygodnie temu z Liberii – kraju, który jest jednym z ognisk epidemii w Afryce Zachodniej. Na lotnisku w Monrowii przeszedł kontrolę epidemiologiczną; nie wykazywał jeszcze żadnych objawów infekcji.
Tydzień później – już w Dallas – zgłosił się do szpitala. Skarżył się na ból brzucha i lekką gorączkę. Pracownicy placówki, którzy właśnie przeszli serię szkoleń w związku z ryzykiem pojawienia się eboli w USA, odnotowali, że pacjent przybył z Afryki Zachodniej, i że potencjalnie może być nosicielem wirusa. Ale ponieważ Duncan nie miał biegunki ani wymiotów, odesłali go do domu, z receptą na antybiotyk.
Ponownie do szpitala trafił dopiero dwa dni później – i tym razem został przyjęty. Diagnozę postawiono 30 września, w szpitalu Texas Health Presbyterian: ebola.
W międzyczasie Duncan pozostawał w kontakcie z co najmniej...

4903

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]