Reklama

Dziadek Mróz

Dziadek Mróz

27.12.2021
Czyta się kilka minut
O

Oto – czytamy – W. Putin zażądał wycofania z Polski wojsk NATO, a opłacana przezeń prawdziwa Francuzka M. Le Pen w czasie objazdu Polski i tutejszych tzw. mediów wyłuszczyła, co to jest rosyjska strefa wpływów. Wyłuszczała oszczędnie, bo mówiła na razie o Ukrainie.

Nie bądźmy dziećmi, dodanie do tej wizji dwu sylab, czyli Pol-ski, to zaledwie dla p. M. Le Pen chwila namysłu i zapewne zaiskrzenia w reakcji na przelew z Moskwy. Nawiasem, gdy się człowiek rozejrzy i skupi, to dzisiejsza dyplomacja objazdowa, nie tylko u nas, polega na nieustających demonstracjach skrajnej indolencji w każdym sensie i groteskowym braku taktu. Nieprzyjemne wrażenie z tego jest i takie, że wszyscy, na całym świecie uczą się manier od naszych, M. Le Pen oczywiście też. Już dawno spostrzegliśmy, że minęły utwardzone wielosetletnią tradycją czasy, gdy nowości przybywały na Wschód z Zachodu. Nurt się...

4183

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]