Reklama

Drzwi

Drzwi

27.02.2012
Czyta się kilka minut
Drzwi są zamknięte, ale nieszczelności powodują, że delikatny zapach dymu papierosowego unosi się na piętrze. Znak, że mimo ciszy, za drzwiami wre praca.
I

I piętro w bloku przy ulicy Piastowskiej w Krakowie i drzwi naprzeciw schodów. Numer 18. Drzwi inne niż wszystkie. Tamte zwykle uzbrojone w dwa-trzy zamki, zasuwy i blokady, a tu tylko jeden zamek i w dodatku taki nietypowy. Bo i mieszkanka tego lokalu jest nietypowa, a zamek strzeże bardzo konsekwentnie jej prywatności. Drzwi otwierają się rzadko, ale zawsze o podobnych porach dnia.

Około godziny 10 rano drzwi uchylają się cichutko i spowita w domowy strój niewielka postać z fryzurą wskazującą na niedawny jeszcze kontakt z przytulną pościelą, z woreczkiem w ręku podąża do zsypu. Spotkanie przy zsypie ma w sobie coś z intymności dostępnej tylko szczęściarzom, sąsiadom z piętra. Niezwykła postać w jakże prozaicznej codziennej czynności. A więc i wybrańcy bogów wyrzucają śmieci!

W okolicy południa drzwi znowu się cicho otwierają i tajemnicza postać w kapelusiku i z...

4992

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]