Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

05.02.2013
Czyta się kilka minut
Idylle gasną...
Rys. Andrzej Dudziński
.

...Nie ma już subtelnych pseudo-objawów, które zwiastują, a może nie zwiastują. Skończyły się finezyjne gry ciepło-zimno, kawa trzęsiawa, Chińczyku, nie irytuj się, i tak rozlejesz. Skończyły się kunsztowne strofy, melodyjne frazy, strzeliste aluzje. Obrastające cię mięso zaczęło gnić.

8 stycznia | Matce w Wiśle, mnie w Warszawie śni się ten sam sen. Nie żadna wizja pełnofabularna, sen jest pierwotny i mocny jak nazwy elementów. Śni nam się rzeka. Krystaliczna woda, dobrze widoczne ryby i kamienie na dnie. Mój nurt trochę mniejszy i tylko jedna ryba w nim pływa; jedna, ale wielka, jakby szaro-granatowy delfin. Pływa i wyskakuje wysoko, stoję blisko brzegu, skacze w pobliżu, wręcz w moim kierunku, jakby chciał płetwami się przywitać, oprzeć na moich ramionach. Dobry sen. Matka prawie w euforii, czysta woda to jest najlepsza rzecz, jaka może...

10908

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]