Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Ktoś może odnieść wrażenie, że neurotycznie reaguję na przyjazne gesty, iż maniakalnie podejrzewam Bogu ducha winnych ludzi o złe zamiary, podczas gdy ich zamiary są jak najlepsze. Otóż nie. Nie są. Nie mylę się.
Rys. Andrzej Dudziński
2

22 grudnia | Zdrowy człowiek grozy pytania: „jak się czujesz?” – nawet w przybliżeniu nie jest w stanie oszacować. („Zdrowy człowiek” to jest figura relatywna, nie tak relatywna jak „chory człowiek”, ale relatywna).

Jak się czujesz? Oczywiście bywają bardziej przerażające horrory, tragiczniejsze tragedie, katastrofalniejsze katastrofy, a nawet śmieszniejsze komedie. Mało jednak co wk...wia bardziej. Szczerze mówiąc: nic nie wk...wia bardziej. Nagle z frazy „co słychać?” zostajesz przeniesiony do frazy „jak się czujesz?”. Awans to nie jest.

Nie jest, ale też jest. Jak to w mare relativum. Jednakże o korzyściach idących z rozmaitych wtajemniczeń na razie nie przystoi mówić. Zdrowie – stan generalnie w porządku. Nic tylko się cieszyć. Dopiero jak PB wraz z demoniczną czeladką swoją trochę się z tobą zabawi, jak tobą zakręci, jak po ścianach nie „z powodu...

10788

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]