Reklama

Ładowanie...

DRUGI DZIENNIK PILCHA

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Ktoś może odnieść wrażenie, że neurotycznie reaguję na przyjazne gesty, iż maniakalnie podejrzewam Bogu ducha winnych ludzi o złe zamiary, podczas gdy ich zamiary są jak najlepsze. Otóż nie. Nie są. Nie mylę się.
Rys. Andrzej Dudziński
2

22 grudnia | Zdrowy człowiek grozy pytania: „jak się czujesz?” – nawet w przybliżeniu nie jest w stanie oszacować. („Zdrowy człowiek” to jest figura relatywna, nie tak relatywna jak „chory człowiek”, ale relatywna).

Jak się czujesz? Oczywiście bywają bardziej przerażające horrory, tragiczniejsze tragedie, katastrofalniejsze katastrofy, a nawet śmieszniejsze komedie. Mało jednak co wk...wia bardziej. Szczerze mówiąc: nic nie wk...wia bardziej. Nagle z frazy „co słychać?” zostajesz przeniesiony do frazy „jak się czujesz?”. Awans to nie jest.

Nie jest, ale też jest. Jak to w mare relativum. Jednakże o korzyściach idących z rozmaitych wtajemniczeń na razie nie przystoi mówić. Zdrowie – stan generalnie w porządku. Nic tylko się cieszyć. Dopiero jak PB wraz z demoniczną czeladką swoją trochę się z tobą zabawi, jak tobą zakręci, jak po ścianach nie „z powodu...

10788

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]