Reklama

Droga do Andchoj

Droga do Andchoj

10.07.2012
Czyta się kilka minut
Dorota Kozińska: DOBRA PUSTYNIA
T

To nie jest zwykły reportaż, relacja podróżniczki, która z zawodowym niejako dystansem notuje wrażenia z pobytu w kolejnym kraju. To opowieść o spotkaniu z innym światem, inną kulturą; spotkaniu, które zmienia obie strony. Pełna empatii, pokory, czasem też poczucia bezradności – tyle przecież pytań pozostaje bez odpowiedzi, na tyle raf natyka się przybysz, a znaki, które go witają, niełatwo rozszyfrować.

Podróż do Afganistanu, o której opowiada Dorota Kozińska – latynistka, krytyk muzyczny i teatralny, redaktorka „Ruchu Muzycznego” – nie miała nic wspólnego z turystyką. Przez kilka miesięcy 2006 roku dwoje Polaków pracowało w szkole w Andchoj w prowincji Farjab na północnym zachodzie kraju. Autorka uczyła angielskiego, jej kolega, którego zresztą poznała dopiero w drodze do Afganistanu – informatyki i obsługi komputerów. Nauka angielskiego miała dotyczyć...

4351

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]