Reklama

Dlaczego mózg lubi bazgranie

Dlaczego mózg lubi bazgranie

02.09.2013
Czyta się kilka minut
Po co właściwie dziecko uczy się pisać, rysować i liczyć na papierze, skoro ma w komputerze kalkulator, program graficzny i edytor tekstów? Tylko równocześnie analogowy i cyfrowy rozwój dziecka jest pełny.
il. Marek Adamik
W

W reklamach i promocjach pod hasłem „powrót do szkoły” widać z jednej strony wysyp edukacyjnych tabletów i laptopów, z drugiej – artykułów papierniczych. We wrześniowej ofercie sklepów zajęcia praktyczno-techniczne i plastyka wciąż jeszcze są tak samo ważne jak informatyka. Ale nie dla każdego jest to oczywiste. Raz po raz słyszy się o rychłym „końcu epoki kredy” w polskiej szkole. Tymczasem nie warto przedwcześnie zamieniać bloku rysunkowego na tablet.
– Długie siedzenie przed monitorem przyniesie lepszy efekt, jeśli uczeń od czasu do czasu zwyczajnie się zmęczy, spoci, ubrudzi farbami, tuszem, gliną. Albo zadzwoni do kolegi czy zagra parę akordów na gitarze. Zrobi coś w realu – potwierdza dr Krzysztof Krejtz, psycholog z Laboratorium Interaktywnych Technologii w Ośrodku Przetwarzania Informacji. – Bo doskonalić trzeba wszystkie zdolności: zarówno umysłowe, jak i fizyczne,...

7961

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]