Reklama

Daleko od szosy

Daleko od szosy

26.11.2012
Czyta się kilka minut
Wicepremierem zostanę w ostateczności. Wolałbym zrobić z PSL rdzeń przywracania racjonalności zachowań na polskiej scenie politycznej.
C

CEZARY MICHALSKI: Ma Pan wizerunek polityka łagodnego, merytorycznego, czytaj: niedzisiejszego. Nie wyzłośliwia się Pan w „Kawie na ławę”, z Pańskiego bloga nie można, jak z blogów Czarneckiego czy Palikota, cytować epitetów obrażających innych polityków. Wchodząc do wielkiej polityki, trafia Pan do akwarium z rekinami...
JANUSZ PIECHOCIŃSKI: Dziwi się pan, że ludzie, których przez 20 lat spotykałem na swojej drodze, tak mi kibicują? W życiu trzeba lubić ludzi. Jeśli się ich nie lubi, to ani w polityce, ani w szkole, ani w zawodzie lekarza czy duchownego nie ma czego szukać. Rzeczywistość temu przeczy. Liderzy polskiego życia publicznego wypromowali się na bezwzględności i braku zaufania do swoich partnerów. I gdzie teraz są?
Na samych szczytach. Ale okazuje się, że jak robią gangsterkę polityczną, to...

18230

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]