Reklama

Czystość poranka

Czystość poranka

18.02.2013
Czyta się kilka minut
Leszek Aleksander Moczulski: ANTOLOGIA
J

Jest niedziela, 17 lutego, i wypada zacząć od życzeń – jutro, 18 lutego, Leszek Aleksander Moczulski obchodzi siedemdziesiąte piąte urodziny. Urodzony w Suwałkach, od czasu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim mieszka w Krakowie. Jest poetą wybitnym, a zarazem osobnym, jego liryka towarzyszy kilku już pokoleniom, a piosenki jego autorstwa stały się własnością powszechną. Bliski Nowej Fali, od początku idzie własną drogą. Zawsze sięgał po rozmaite formy poetyckiej wypowiedzi, a z upływem lat poprzez redukcję słów coraz bardziej zbliża się do granicy milczenia.
 
Wydana właśnie „Antologia”, poprzedzona wstępem Bronisława Maja, to czwarty wybór wierszy Moczulskiego. Najpierw były w 1981 r. „Głosy powrotu”, dziesięć lat później – „70 widoków w drodze do Wenecji” w pięknym opracowaniu graficznym Jana Sawki, książka, która zainaugurowała Bibliotekę Poetycką...

4382

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]