Reklama

Czas należy do Boga

Czas należy do Boga

31.12.2012
Czyta się kilka minut
Nasz świat nie jest Rajem i z całą pewnością nie poczujemy się osadzeni w nim w roku 2013. Rok ten będzie nam przedkładał pakiety nieprzewidywalnych nowości, o których nam się nie śniło.
W

W Noc Sylwestrową wielu z nas uświadomiło sobie znaczenie spełnionego, a już minionego Roku 2012. Stało się dla nas jasne, iż wiele momentów zeszłego roku przeżywaliśmy w pokoju i harmonii i byliśmy dumni z okresów, kiedy to życie układało się nam w łańcuch szczęsnych wydarzeń. Były to fazy, które zapisujemy jako czas naszych spełnień. Czy Nowy Rok dzierży dla nas w pogotowiu czas obficie wypełniony? – oto pytanie i czysta karta do zapisania.

Zmiana kalendarza kryje w sobie własną fascynację, mimo iż przecież między 31 grudnia, a 1 stycznia w naszym życiu nic się nie zmienia. Problemy, które mamy rozwiązywać, pozostają niestety tymi samymi, lecz równocześnie nie jest zagrożone w żadnym wypadku wszystko, co pozytywne. Dni, tygodnie i miesiące kalendarza są więcej lub mniej dowolnym, choć także wysoce praktycznym podziałem naszego czasu. Dzień Nowego Roku uwydatnia najpierw...

9365

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]