Reklama

Czas na konwencję

Czas na konwencję

29.09.2014
Czyta się kilka minut
Dwa lata temu Polska podpisała konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
O

Od miesięcy trwa dyskusja o jej ratyfikacji. Zwolennicy mówią o kilkuset tysiącach Polek, które co roku są ofiarami przemocy, w tym o 30 tys. ofiar gwałtu. Przeciwnicy, że konwencja godzi w polską rodzinę; że uderza w wiarę, tradycję, kulturę i historię narodu. Wszystko przez określenie „płeć społeczno-kulturowa”, które pojawiło się w konwencji i pozwala ją sprowadzić do dyskusji o gender.
Na przeciwdziałanie przemocy, także ekonomicznej, na zapewnienie m.in. odpowiedniej liczby schronisk, czekają ofiary. Opieszałość z pewnością ich nie dziwi, bo – jak wynika z ubiegłorocznego raportu NIK – na interwencję w swoich domach czekają nawet miesiącami. Jak ten czas może wyglądać, pokazali autorzy serbskiej kampanii społecznej, którzy sfotografowali rok z życia kobiety bitej przez męża. W półtoraminutowym filmie widzimy 365 zdjęć: możemy sprawdzić, ile tygodni schodzi opuchlizna i jak...

1240

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Są kobiety, które tych problemów nie mają i mieć nie będą, świetnie sobie radzą z przemocą, nie tylko ze względu na aparycję. Przetrwają. Żal tylko, że nie potrafią się solidaryzować ze słabszymi.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]