Reklama

Co niezgodne z naturą

Co niezgodne z naturą

16.09.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
p

podczas moich rozlicznych lektur spostrzegłem, że wśród nadwiślańskich pobożnych furorę robi nowy bon mot: „Bóg wybacza zawsze, człowiek czasami, natura nigdy”. Hmm... Zapewne dostrzegasz tu subtelne nawiązanie do hasła, którym kibole zwykli wyrażać swe skomplikowane uczucia wobec reszty ludzkiego rodzaju: „Bóg wybacza, Legia nigdy”. Ale to jeszcze nie wszystko.
Niedawno pewien publicysta wyłuszczył na kilku soczystych przykładach, co się za owym aforyzmem skrywa. Otóż nawrócić się można zawsze, nawet na samym życia finiszu, ale fizyczne, biologiczne, zdrowotne konsekwencje naszych grzesznych czynów pozostają nieodwracalne. Tu nie ma zmiłowania, tu nie ma co liczyć na łagodniejszy wymiar kary, promocję czy taryfę ulgową. Dlatego też – grzmi publicysta – średnia wieku aktywnych homoseksualistów jest niższa niż heteroseksualistów; dlatego kobiety łykające pigułki podupadają na...

4004

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]