Reklama

Cios w ABW

Cios w ABW

07.01.2013
Czyta się kilka minut
Rezygnacja szefa największej polskiej służby specjalnej, gen. Krzysztofa Bondaryka, to efekt jego niezgody na „głęboką korektę” kształtu służb, do której dąży premier.
Ż

Żadnemu z poprzedników Bondaryka nie udało się tak długo wytrwać na rozpalonym fotelu szefa ABW (i jej poprzednika, czyli Urzędu Ochrony Państwa). Zrozumiałe, że decyzja rozpaliła publicystów i polityków. Tych ostatnich do tego stopnia, że Zbigniew Ziobro postanowił wystąpić w obronie odwoływanego, dla którego miał dotąd jedynie słowa krytyki. – Służbom wybijane są zęby – stwierdził lider Solidarnej Polski.

Rzeczywiście, zabranie prawa do prowadzenia dochodzeń to potężny cios dla potęgi ABW i sam Bondaryk nie mógł się na niego zgodzić.

– Jego ideą była budowa polskiego FBI – komentował były minister spraw wewnętrznych, poseł PO Marek Biernacki.

Szczegóły reformy, czy – jak ją określił Donald Tusk – „głębokiej korekty”, nie są publicznie znane. Plan, chroniony klauzulą „tajne”, otrzymali członkowie kolegium ds. służb specjalnych, którzy do połowy lutego mają...

4035

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]