Reklama

Bóg na wysokości oczu

Bóg na wysokości oczu

16.06.2014
Czyta się kilka minut
Jezus jest osobą publiczną. Pragnie świeżego powietrza, kontaktu ze swym stworzeniem.
„Historia sztuki w dziesięciu wielkich dziełach”, Sotherby’s, Londyn, czerwiec 2014 r. Fot. Nils Jorgensen / REX / EAST NEWS
W

W życiu wiele rzeczy gubimy bez rozgłosu. Lekko obywamy się bez niektórych przedmiotów codziennego użytku. W mowie i piśmie rezygnujemy ze zwrotów używanych na bieżąco.
Także Kościół znajduje się w fazie, w której wiele spraw zanika w nim niepostrzeżenie, stopniowo tonąc w zapomnieniu. Urywają się przyjaźnie – tak że człowiek zastanawia się, czy w ogóle kiedykolwiek istniały. Niejedno wydarzenie ginie w słabnącej pamięci, po utracie niektórych rzeczy odczuwamy nawet ulgę lub uśmiechamy się na myśl o tym, czego nam ubyło. Nie ma człowieka, który wszystko zachowuje, wszystko wytrzymuje.
A zacierająca się w pamięci wielu ludzi postać Jezusa… Czy procesowi zobojętnienia można zaradzić? Czy nie żyjemy aby w czasach „po Chrystusie”?
Ktoś zauważa, iż Jego życie było li tylko świetlną migawką, pozostawiło po sobie w historii jedynie przelotny ślad… O szczęściu mówić mogą...

8909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]