Reklama

Barany księdza Piotra

Barany księdza Piotra

28.05.2012
Czyta się kilka minut
W „pustelni” pusto: kontrowersyjny ks. Piotr Natanek traci zastępy swoich rycerzy.
W lepszych czasach: Grzechynia, sierpień 2011 r. Fot. Tomasz Wiech
N

Na parkingu mały, czarny piesek. Podbiega do każdego gościa, łasi się przyjaźnie. Dziś zbytnio się jednak nie nabiega: na wysypanym żwirem placyku ledwie 10 samochodów.

Z mercedesa wysiadają trzy kobiety i mała dziewczynka – i jak na komendę piszczą: „O, piesek księdza!”. Po czym jedna z nich (wygląda jak przedwojenna guwernantka: spódnica, biała bluzka, włosy spięte w kok; wiek: jakieś 60 lat) rozgląda się wokół i mówi nieco ściszonym głosem: „Już się bałam, że nikogo nie będzie...”.

Mieszkają w Bielsku-Białej. Do Grzechyni przyjeżdżają od ponad roku – prawie w każdą niedzielę.

Dlaczego? – Wymodliłam tu uzdrowienie fizyczne i duchowe – mówi jedna z młodszych kobiet. Na imię ma Alicja, z zawodu jest psycholożką (wiek: jakieś 40 lat). Na czym to uzdrowienie polegało? Dzięki rekolekcjom odbytym u ks. Piotra pozbyła się bólów kręgosłupa. A uzdrowienie duchowe? „O...

7274

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]