Reklama

Archipelag spokoju

Archipelag spokoju

16.12.2013
Czyta się kilka minut
Największy nietakt publicystyczny? Powiedzieć, że jest się szczęśliwym. Zamierzam ten nietakt popełnić.
Fot. Tomasz Wiech
B

Bardzo łatwo jest mi wskazać moment, w którym obiecałem sobie, że przynajmniej w miarę możliwości będę starał się powstrzymać lamenty nad polską tragedią. Żyjemy przecież w kraju upadku, postępującej erozji wszystkiego, żyjemy w kraju, gdzie każdy polityk jest paskarzem; roi się tu od bandytów, księży-pedofilów i komorników, władza pasie się za naszą krwawicę, miliony lada chwila umrą z głodu i nędzy. Tak mniej więcej brzmi narracja, w której, podobnie jak moi rodacy, czuję się najlepiej.
NA MAPIE ŚWIATA
Trzy miesiące temu przez tydzień, od świtu do nocy, przysłuchiwałem się spotkaniom oficjalnych delegacji oraz organizacji pozarządowych, które zjechały do Waszyngtonu, by żądać od Banku Światowego sprawiedliwości i pieniędzy. Zebrały się tam wszystkie nieszczęścia świata. A teraz posłuchamy o setkach rolników i Indian, którzy w ostatnich latach zaginęli...

8225

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]