Reklama

Ładowanie...

Archipelag spokoju

16.12.2013
Czyta się kilka minut
Największy nietakt publicystyczny? Powiedzieć, że jest się szczęśliwym. Zamierzam ten nietakt popełnić.
Fot. Tomasz Wiech
B

Bardzo łatwo jest mi wskazać moment, w którym obiecałem sobie, że przynajmniej w miarę możliwości będę starał się powstrzymać lamenty nad polską tragedią. Żyjemy przecież w kraju upadku, postępującej erozji wszystkiego, żyjemy w kraju, gdzie każdy polityk jest paskarzem; roi się tu od bandytów, księży-pedofilów i komorników, władza pasie się za naszą krwawicę, miliony lada chwila umrą z głodu i nędzy. Tak mniej więcej brzmi narracja, w której, podobnie jak moi rodacy, czuję się najlepiej.
NA MAPIE ŚWIATA
Trzy miesiące temu przez tydzień, od świtu do nocy, przysłuchiwałem się spotkaniom oficjalnych delegacji oraz organizacji pozarządowych, które zjechały do Waszyngtonu, by żądać od Banku Światowego sprawiedliwości i pieniędzy. Zebrały się tam wszystkie nieszczęścia świata. A teraz posłuchamy o setkach rolników i Indian, którzy w ostatnich latach zaginęli...

8225

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]