Reklama

Apel do władz Rzeczypospolitej Polskiej: udzielmy wsparcia Białorusinom

Apel do władz Rzeczypospolitej Polskiej: udzielmy wsparcia Białorusinom

31.05.2021
Czyta się kilka minut
W związku z bezprecedensowymi działaniami władz Białorusi wobec obywateli tego kraju, w tym niezależnych dziennikarzy, zwracamy się do władz Rzeczypospolitej Polskiej o wsparcie dla szukających pomocy w Polsce obywateli Białorusi. | Apel podpisali redaktorzy naczelni największych polskich mediów.
Warszawska Akcja Solidarnościowa z Białorusią, Plac Zamkowy. 29 maja 2021 r. / Fot. Jakub Kaminski/East News
J

Jako niezależni dziennikarze demokratycznego kraju, czujemy się w obowiązku zareagować i tym samym wzywamy władze Polski do uproszczenia i przyspieszenia przyznawania azylu politycznego i ochrony międzynarodowej wszystkim tym, którzy do władz naszego kraju się o to zwracają.

Apelujemy o podjęcie wszelkich możliwych starań na arenie międzynarodowej, by doprowadzić do zwolnienia z białoruskich więzień wszystkich działaczy na rzecz praw człowieka, w tym dziennikarzy Romana Pratasiewicza i Andrzeja Poczobuta. 

Apel podpisali redaktorzy naczelni największych polskich mediów:

Michał Celeda — redaktor naczelny i dyrektor programowy Radia ZET

Kamila Ceran — redaktor naczelna i dyrektor programowa Radia TOK FM

Bogusław Chrabota — redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, prezes Izby Wydawców Prasy

Robert Feluś — redaktor naczelny „Wprost”

Krzysztof Jedlak — redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”

Katarzyna Kozłowska — redaktor naczelna dziennika „Fakt”

Jarosław Kurski — I zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” i redaktor naczelny Wyborcza.pl

Tomasz Lis — redaktor naczelny „Newsweeka”

Adam Michnik — redaktor naczelny ‚„Gazety Wyborczej”

Piotr Mieśnik — redaktor naczelny Wirtualnej Polski

Piotr Mucharski — redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” 

Michał Samul — redaktor naczelny TVN24 i Faktów TVN

Tadeusz Sołtys — wiceprezes RMF FM

Bartosz Węglarczyk — redaktor naczelny Onet.pl

Apel podpisali także m.in.:

Wojciech Bartkowiak — zastępca dyrektora wydawniczego „Gazety Wyborczej”

Mikołaj Chrzan — zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”

Roman Imielski — zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”

Joanna Komolka – dyrektor informacji Radia ZET

Joanna Mosiej - Sitek — zastępczyni dyrektora wydawniczego „Gazety Wyborczej”

Paweł Ławiński — zastępca redaktora naczelnego Onet.pl

Aleksandra Sobczak — zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”

Andrzej Stankiewicz — zastępca redaktora naczelnego Onet.pl

Piotr Stasiński — zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”

Michał Szułdrzyński —  zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”

Paweł Truszczyński – zastępca dyrektora informacji Radia ZET

Bartosz T. Wieliński — zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”

Jerzy Wójcik — dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej”


WIĘCEJ O WYDARZENIACH NA BIAŁORUSI W KOLEJNYM NUMERZE "TYGODNIKA POWSZECHNEGO", KTÓRY JUŻ OD ŚRODY 2 CZERWCA W KIOSKACH >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Z reżimu Łukaszenki chcecie do dyktatury Kaczyńskiego uciemiężonych ściągać ? Przecież tu gwałcą, prześladują, odbierają i uciskają na całego... Nie macie to w pobliżu żadnej ziemi mlekiem demokracji i miodem wolności płynącej ? Zagraniczne chody żeście raptem potracili, czy co ?

widzę, że towarzysz Łukaszenka może na was liczyć.

Tow. Aleksandr może na mnie liczyć pod warunkiem, że ja na niego też. Miłujący demokrację rychtują akcję "Będziesz siedział", to trza by ścieżkę na Białoruś zawczasu wydeptać...

bo tylko takie osoby mogą być w ramach tej akcji pociągnięte do odpowiedzialności karnej za potencjalne nadużycia. Biorąc pod uwagę wyżyny intelektualne jakie tu prezentuje, to los naszego kraju wydaje się być przesądzony.

Przecież obok hasła "Będziesz siedział", można z powodzeniem umieścić "Będziesz leżał", wampirów zaś tęskniących za polskim Hamasem czy Majdanem, ci u nas nie brakuje . Albo takie odezwy jak "Wyp.......ć " czy "J...ć PiS " - to mogą upust najniższym instynktom dać nie tylko zdziczałym demokratom i nie tylko wobec rządzących. Nawet w TP mały festiwal wyp...nia i jeb..ia grupka inteligentów w ząbek czesanych urządziła , a przecież stąd niedaleko do realu . Samiście, muniu, kulkę 7,62 mm w poście do mnie niedawno wytaszczyli. A pamiętacie jeszcze czym się różni dziewczyna od dziewczynki ?

rzecz dotyczyła pedofilii a nie poglądów politycznych, zapomniałeś? Ja nie stawiam znaku równości pomiędzy pedofilią a miłością do PiS, ale jeśli ty, miłośnik PiS-u stawiasz taki znak równości, to jest to rzecz głęboko dająca do myślenia.

Stawiam znak równości między każdą mową czy językiem nienawiści i przemocy bez względu na to do kogo są skierowane i mogą """ upust najniższym instynktom dać nie tylko zdziczałym demokratom i nie tylko wobec rządzących """" . Przy okazji, aby pokazać jak łatwo pojawiają się najgroźniejsze słowa, przytoczyłem wasz wcześniejszy popis z nabojem 7,62 z wypowiedzi, w której dziewczynkę utożsamiliście z dziewczyną a ta druga potocznie i wg słownika PWN to """"" 1. «młoda kobieta, zwłaszcza niezamężna» -- 2. «czyjaś sympatia lub narzeczona» -- 3. pot. «pomoc domowa» """"" . Ofiarą zaś pedofilów padają głównie dzieci .
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]