Reklama

Amoralitet

Amoralitet

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Kto nie potrafi bić się o władzę, kto nie pragnie jej ponad wszystko – ten przegra i z nim „wszy jego”. Racja jest po stronie silnych. Tako rzecze Robert Krasowski.
C

Czy można dezawuować zmysł polityczny „ojców założycieli” III RP, nie odwołując się do agenturalności i zdrady? Czy można opowiedzieć o chwilach wielkości solidarnościowych elit po 1989 r. nie popadając w sentymentalizm i szukać momentów jej chwały poza powszechną świadomością?

Okazuje się, że można i jedno, i drugie. Oto ukazała się niezwykła książka Roberta Krasowskiego, „Po południu”, pierwsza część trylogii będącej w zamyśle autora historią polskiej polityki ostatnich 20 lat.

„Upadek elit solidarnościowych po zdobyciu władzy” – podtytuł tomu pierwszego, obejmującego lata 1989-95, dobrze streszcza jego treść i tezę. Jedno jest pewne – na następne tomy będą czekać nie tylko czytelnicy, dla których słowo „polityka” jest istotne, ale także, z narastającą niepewnością, bohaterowie pierwszych stron gazet ostatnich dwóch dekad w naszej Ojczyźnie.

Bo tak bezlitosnej...

8487

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]