Reklama

Zofia Rydet

Zofia Rydet

30.11.2015
Czyta się kilka minut
„Tygodnik Powszechny” i Fundacja Sztuk Wizualnych zapraszają na:
Zofia Rydet, „Zapis socjologiczny” Fot. Dzięki uprzejmości Fundacji im. Zofii Rydet
C

CZYNNĄ JESZCZE DO 10 STYCZNIA 2016 R. WYSTAWĘ

Zofia Rydet. Zapis 1978–1990 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Na cykl „Zapis socjologiczny” składa się ok. 20 tysięcy zdjęć wykonanych przez Zofię Rydet w ponad stu miejscowościach, głównie na Podhalu, Górnym Śląsku i Suwalszczyźnie. Zajęta podróżowaniem i fotografowaniem, nigdy nie wykonała odbitek z większości zgromadzonych negatywów wchodzących w skład projektu. Wystawa w MSN jest próbą rekonstrukcji nigdy niezrealizowanej wystawy – można na niej zobaczyć ponad 800 zdjęć oraz materiał archiwalny, m.in. oryginalne odbitki, listy Zofii, fotografie artystki przy pracy czy zeszyt wspomnień, który artystka starannie wyklejała wycinkami z gazet i fragmentami korespondencji prywatnej.

ORAZ NA SPOTKANIE

Coś, co zostanie – o działaniach wokół „Zapisu socjologicznego” Zofii Rydet
z udziałem Wojciecha Nowickiego, Agnieszki Pajączkowskiej i Zofii Augustyńskiej-Marciniak
5 grudnia, godz. 18.00, w krakowskiej Pauzie in Garden.

Więcej informacji: www.zofiarydet.com

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]