Reklama

Zmiany w zespole „Tygodnika Powszechnego”

Zmiany w zespole „Tygodnika Powszechnego”

07.07.2020
Czyta się kilka minut
Dotychczasowa członkini zarządu Maja Kuczmińska została wiceprezeską zarządu spółki Tygodnik Powszechny. Natomiast Agnieszka Iskra, wieloletnia współpracowniczka Fundacji Tygodnika Powszechnego oraz producentka wykonawcza filmu „xABo”, dołączyła do zarządu Fundacji.
W

W poniedziałek 22 czerwca Rada Nadzorcza spółki Tygodnik Powszechny w związku z mijającą w tym roku kadencją władz spółki, powołała na kolejną kadencję zarząd spółki, złożony z tych samych osób, tj. Jacka Ślusarczyka – prezesa,  Piotra Mucharskiego – wiceprezesa, oraz Mai Kuczmińskiej - dotychczas członkini zarządu, awansując ją na wiceprezeskę zarządu.

Tym samym trzyosobowy zarząd spółki od początku lipca br. składać się będzie z prezesa i dwojga wiceprezesów.

- W „Tygodniku” po raz kolejny znalazłam zespół, który nie boi się wyzwań, realizacji czasem nietypowych pomysłów marketingowych, jest różnorodny i ciekawy świata. Zaufanie, jakim zostałam obdarzona, wzmacnia moje poczucie sprawczości, i tak to się kręci od prawie 10-ciu lat. Bardzo jestem wdzięczna za tę przygodę – skomentowała swój awans Maja Kuczmińska.

- Stanowisko to jest nie tylko wyrazem uznania kompetencji, zasług i osiągnięć zawodowych Mai Kuczmińskiej, ale także naturalną drogą kariery – powiedział prezes Jacek Ślusarczyk.

- Serdecznie gratuluję Mai, życząc jej, by moc i impet, których nigdy jej nie brakowało, na nowym stanowisku jeszcze się zwielokrotniły – ku pożytkowi i jej, i nas wszystkich – dodał Aleksander Kardyś, przewodniczący Rady Nadzorczej TP sp. z o.o.

Maja Kuczmińska jest członkinią zarządu od lipca 2016 roku; w „Tygodniku Powszechnym” pracuje od 2011 roku, zajmuje stanowisko dyrektora promocji i projektów specjalnych. Wcześniej była związana z redakcjami „City Magazine” i „Gazety Wyborczej”. Jej działania zawodowe w „Tygodniku” skupiają się wokół zwiększenia zasięgu działań wydawniczych i promocyjnych oraz projektów specjalnych spółki.

*

Na posiedzeniu w dniu 23 czerwca br. Rada Fundacji Tygodnika Powszechnego w składzie: ks. Adam Boniecki – Przewodniczący, Piotr Mucharski – Wiceprzewodniczący, Wojciech Bonowicz, Michał Kuźmiński, Wojciech Pięciak i Marcin Żyła przyjęła i zatwierdziła sporządzone i złożone przez zarząd Fundacji sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2019 oraz udzieliła absolutorium dla członków zarządu Fundacji z wykonania przez nich obowiązków w roku 2019.

Ponieważ w Fundacji, podobnie jak w spółce Tygodnik Powszechny, dobiega w tym roku końca trzyletnia kadencja zarządu, Rada Fundacji wybrała zarząd Fundacji na nową kadencję, poszerzając jego skład z dotychczasowych dwóch (prezesa Fundacji Tygodnika Powszechnego Aleksandra Kardysia i członkini Edyty Płachty) do trzech osób i powołując do zarządu Agnieszkę Iskrę,  jako jego członkinię i Dyrektor Operacyjną Fundacji. Nowa kadencja zarządu zacznie się 2 sierpnia.

- Gratuluję pani Agnieszce nowej funkcji, a „starym” członkom zarządu Fundacji – pani Edycie Płachcie i sobie – nowej energii, którą pani Iskra z pewnością wniesie w naszą pracę i jej wyniki – także te, które wprost przekładają się na działalność wydawniczą „Tygodnika Powszechnego” – powiedział prezes Aleksander Kardyś.

- „Tygodnik” to miejsce, które w znaczniej mierze ukształtowało mnie zawodowo; spotkałam tu swoich nieocenionych mentorów i wspaniałych ludzi przepełnionych pasją, determinacją i zaangażowaniem.  Bezsprzecznie kluczem sukcesu „Tygodnika”
jest niezwykła synergia całego zespołu, którego mam wielki przywilej być częścią – skomentowała swoje nowe stanowisko Agnieszka Iskra.

Agnieszka Iskra, która z Fundacją Tygodnika Powszechnego i spółką Tygodnik Powszechny związana jest od 2007 roku, jest certyfikowanym HR Business Partnerem. Od lat współpracuje z Fundacją przy projektach festiwalowych (m.in. przy Festiwalu Conrada) i wydawniczych; jest producentką wykonawczą filmu dokumentalnego „xABo: Ksiądz Boniecki”, który już w lipcu tego roku będzie miał swoją premierę kinową. Jej wcześniejsze doświadczenie to m.in. wieloletnia praca w Departamencie Personalnym TVN Discovery.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]