Reklama

„Lekcje czytania” w Warszawie, Lesznie i Otwocku!

„Lekcje czytania” w Warszawie, Lesznie i Otwocku!

07.12.2015
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu rozbudzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarkami i pisarzami, krytyczkami i krytykami, profesorkami i profesorami.
W

W Warszawie o „Kryzysie wiersza” Mallarmégo
Najbliższa lekcja czytania odbędzie się w środę 9 grudnia. O godz. 14.30 GRZEGORZ JANKOWICZ spotka się z uczniami I SLO z Maturą Międzynarodową im. Ingmara Bergmana w Warszawie, by porozmawiać o poezji w kontekście „Kryzysu wiersza” Stéphane’a Mallarmégo.

Leszno: czym jest „wiersz polityczny”

JAROSŁAW BOROWIEC przeczyta z uczniami I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego poemat „Cisza” Bohdana Zadury i porozmawia z nimi o tym, czym może być i czym jest dziś „wiersz polityczny”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 10 grudnia o godz. 9.00.

W Otwocku o „Pensjonacie” Pazińskiego

Również w czwartek, 10 grudnia o godzinie 12.45, w Otwocku MICHAŁ OLSZEWSKI będzie rozmawiał z uczniami LO im. K.I. Gałczyńskiego o „Pensjonacie” Piotra Pazińskiego.

O felietonach Pilcha w Krakowie

W poniedziałek 14 grudnia o godzinie 13.00 KATARZYNA KUBISIOWSKA spotka się z licealistami z V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie, by wspólnie zinterpretować felietony Jerzego Pilcha „Stary Kubica i ciemność” oraz „Porywająca suchotnica”.

„Podróż zimowa” Pereca w Żabnie

Także w poniedziałek o godzinie 11.00 GRZEGORZ JANKOWICZ odwiedzi uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. J.St. Pasierba w Żabnie, by podyskutować o „Podróży zimowej” Georges’a Pereca.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nas na: www.tygodnikpowszechny.pl/lekcje-czytania i na facebook/LekcjeCzytania

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]