Reklama

„Lekcje czytania” w Chorzowie, Katowicach, Kutnie i innych!

„Lekcje czytania” w Chorzowie, Katowicach, Kutnie i innych!

30.11.2015
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu rozbudzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarkami i pisarzami, krytyczkami i krytykami, profesorkami i profesorami.
W

W Chorzowie o uchodźcach i spotkaniu z Innym
Najbliższa lekcja czytania odbędzie się w środę 2 grudnia o godz. 12.00 w Chorzowie. MARCIN ŻYŁA opowie o uchodźcach w Europie i porozmawia z uczniami ZST nr 2 im. Mariana Batko o fragmentach książki „Rondo de Gaulle’a” Olgi Stanisławskiej.

O poezji Kornhausera w Piotrkowie Trybunalskim
W piątek 4 grudnia, o godz. 11.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim WOJCIECH BONOWICZ spotka się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, by porozmawiać o poezji Juliana Kornhausera.

W Katowicach o możliwościach zwierząt
Także 4 grudnia o godz. 8.00 RYSZARD KOZIOŁEK spotka się z uczniami I Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. S. Konarskiego STO. Tematem spotkania będzie książka Roberta Pucka „Pająki pana Roberta”.

W Kutnie o „Jądrze ciemności”
W poniedziałek 9 grudnia o godz. 11.00 MICHAŁ LACHMAN zinterpretuje z licealistami II LO im. Mikołaja Kopernika w Kutnie „Jądro ciemności” Josepha Conrada w kontekście kultury współczesnej.

Leszno: czym jest „wiersz polityczny”
Jarosław Borowiec przeczyta z uczniami II LO im. M. Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi poemat „Cisza” Bohdana Zadury i porozmawia z nimi o tym, czym może być i czym jest dziś „wiersz polityczny”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 10 grudnia o godz. 9.00.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas: lekcjeczytania@tygodnik.com.pl

Odwiedź nas na: www.tygodnikpowszechny.pl/lekcje-czytania i na facebook/LekcjeCzytania

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]