Reklama

"Lekcje czytania: w Chojnicach, Olsztynie i Krakowie!

"Lekcje czytania: w Chojnicach, Olsztynie i Krakowie!

22.11.2015
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu rozbudzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarkami i pisarzami, krytyczkami i krytykami, profesorkami i profesorami.
W

W Chojnicach o „Bestiarium” i „Sanatorium pod Klepsydrą”
Najbliższa lekcja czytania odbędzie się w środę 25 listopada o godz. 13.00.
MACIEJ DAJNOWSKI wraz z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego zinterpretuje utwór Tomasza Różyckiego „Bestiarium” w kontekście „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schulza.

W Olsztynie o Kołakowskim

W piątek 27 listopada o godz. 11.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej młodzież z I i III LO oraz studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będą rozmawiać z WOJCIECHEM BONOWICZEM o przypowieści Leszka Kołakowskiego „Piękna twarz”.

W Krakowie o „Księgach Jakubowych”

Tego samego dnia o godz. 12.30 uczniowie VII Prywatnego LO spotkają się z ADAMEM LIPSZYCEM, by porozmawiać o „Księgach Jakubowych” Olgi Tokarczuk.

W Krakowie o Kafce na festiwalu Etiuda & Anima

Także w piątek 27 listopada o godz. 19.00 w kawiarni Pauza In Garden GRZEGORZ JANKOWICZ poprowadzi otwarte spotkanie wokół „Przemiany” Franza Kafki. W trakcie lekcji wyświetlona zostanie animacja Caroline Leaf „The metamorphosis of Mr. Samsa”.

Rezerwacje na to spotkanie przyjmujemy pod adresem: lekcjeczytania@tygodnik.com.pl.

„Lekcja czytania” jest imprezą towarzyszącą festiwalowi Etiuda & Anima, któremu patronuje „Tygodnik Powszechny”. Więcej informacji o festiwalu: etiudaandanima.com

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas: lekcjeczytania@tygodnik.com.pl

Odwiedź nas na: www.tygodnikpowszechny.pl/lekcje-czytania i na facebook/LekcjeCzytania

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]