Reklama

„Lekcje czytania” w Sieradzu wokół twórczość Edwarda Stachury

„Lekcje czytania” w Sieradzu wokół twórczość Edwarda Stachury

02.11.2015
Czyta się kilka minut
W czwartek, 29 października, w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu odbyła się lekcja czytania, którą poprowadził Michał Olszewski. Tematem rozmowy z uczniami ze szkolnego koła teatralnego II LO im. Żeromskiego w Sieradzu była twórczość Edwarda Stachury.
Fot. Materiały organizatora
W

Według relacji uczestników „(…) refleksja nad tekstami Stachury była nowym i inspirującym spojrzeniem na twórczość poety. Potwierdziły to opinie młodych uczestników. (…) uważamy, że właśnie takie rozmowy jak dzisiejsza budują w młodych ludziach przekonanie, iż tekst literacki może być czymś ważniejszym, i zasadniczo innym (!), niż tylko obudowana pytaniami testowymi szkolna lektura konieczna do zdania matury. Dziękujemy za (…) lekcję z panem Michałem Olszewskim – wybitnym twórcą – dziś w roli interpretatora i komentatora twórczości Stachury”. Maria Pietrzak, Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu.

„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarkami i pisarzami, krytyczkami i krytykami, profesorkami i profesorami.

Więcej informacji na naszym Facebooku oraz specjalnej podstronie

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]