Reklama

Zapraszamy na „Lekcje czytania”

Zapraszamy na „Lekcje czytania”

18.10.2015
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarkami i pisarzami, krytyczkami i krytykami, profesorkami i profesorami.
W

W środę, 21 października o godz. 10.00 prof. KAZIMIERZ OŻÓG z Uniwersytetu Rzeszowskiego przeprowadzi lekcję czytania o slangu młodzieżowym na podstawie wybranych fragmentów literatury. Uczestnikami spotkania będą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.

„LEKCJE” NA FESTIWALU CONRADA W KRAKOWIE
W środę, 21 października o godz. 11.00
ANNA WASILEWSKA będzie rozmawiać z uczniami o powieści Georges’a Pereca „Człowiek, który śpi”.
W czwartek, 22 października o godz. 11.00 podczas spotkania z AGATĄ BIELIK-ROBSON omawiane będą dotyczące Franza Kafki fragmenty z „Dziennika pisanego nocą” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
W piątek, 23 października o godz. 10.00 KAZIMIERA SZCZUKA zinterpretuje „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
W festiwalowych „Lekcjach” wezmą udział uczniowie szkół średnich m.in. z Bydgoszczy, Krakowa, Szczekocin, Tychów oraz z Zakopanego.
Więcej informacji na Facebooku/LekcjeCzytania oraz na www.tygodnikpowszechny.pl/lekcje-czytania

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]