Reklama

Zapraszamy na „Lekcje czytania”

Zapraszamy na „Lekcje czytania”

18.10.2015
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarkami i pisarzami, krytyczkami i krytykami, profesorkami i profesorami.
W

W środę, 21 października o godz. 10.00 prof. KAZIMIERZ OŻÓG z Uniwersytetu Rzeszowskiego przeprowadzi lekcję czytania o slangu młodzieżowym na podstawie wybranych fragmentów literatury. Uczestnikami spotkania będą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.

„LEKCJE” NA FESTIWALU CONRADA W KRAKOWIE
W środę, 21 października o godz. 11.00
ANNA WASILEWSKA będzie rozmawiać z uczniami o powieści Georges’a Pereca „Człowiek, który śpi”.
W czwartek, 22 października o godz. 11.00 podczas spotkania z AGATĄ BIELIK-ROBSON omawiane będą dotyczące Franza Kafki fragmenty z „Dziennika pisanego nocą” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
W piątek, 23 października o godz. 10.00 KAZIMIERA SZCZUKA zinterpretuje „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
W festiwalowych „Lekcjach” wezmą udział uczniowie szkół średnich m.in. z Bydgoszczy, Krakowa, Szczekocin, Tychów oraz z Zakopanego.
Więcej informacji na Facebooku/LekcjeCzytania oraz na www.tygodnikpowszechny.pl/lekcje-czytania

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]