Reklama

Zapraszamy na Lekcje czytania

Zapraszamy na Lekcje czytania

12.10.2015
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarkami i pisarzami, krytyczkami i krytykami, profesorkami i profesorami.
L

LEKCJE…” NA FESTIWALU CONRADA W KRAKOWIE

W dniach 19–23 października w ramach Festiwalu Conrada odbędzie się pięć spotkań:

19 października (poniedziałek) o godz. 12.00 Grzegorz Jankowicz poprowadzi spotkanie wokół „Dokumentów mających służyć za kanwę” Raymonda Roussela.

20 października (wtorek) o godz. 12.00 tematem warsztatów z Małgorzatą Łukasiewicz będą utwory Rainera Marii Rilkego „Starożytny tors Apollina” oraz Patricka Süskinda „Amnesia in litteris”.

W środę 21 października (godz. 11.00) Anna Wasilewska będzie rozmawiać z uczniami o powieści Georges’a Pereca „Człowiek, który śpi”.

W czwartek 22 października (godz. 11.00) podczas spotkania z Agatą Bielik-Robson omawiane będą fragmenty dotyczące Franza Kafki z „Dziennika pisanego nocą” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

23 października (piątek) o godz. 10.00 Kazimiera Szczuka zinterpretuje „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W festiwalowych „Lekcjach…” wezmą udział uczniowie szkół średnich m.in. z Bydgoszczy, Krakowa, Szczekocin, Tychów oraz z Zakopanego.

Więcej informacji na facebook/LekcjeCzytania oraz na www.tygodnikpowszechny.pl/lekcje-czytania

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]