Reklama

Zapraszamy na Lekcje czytania

Zapraszamy na Lekcje czytania

27.09.2015
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarkami i pisarzami, krytyczkami i krytykami, profesorkami i profesorami.
N

NAJBLIŻSZE LEKCJE CZYTANIA

SZCZECIN
Andrzej Skrendo poprowadzi lekcję pt. Poeci emeryci: „Emeryt” Czesława Miłosza oraz „Poeta emeritus” Tadeusza Różewicza Książnica Pomorska, sobota, 3 października o godz. 12.00
Uwaga: na warsztaty z Andrzejem Skrendą obowiązują zapisy.
Osoby zainteresowane – proszę pisać na lekcjeczytania@tygodnik.com.pl
Inga Iwasiów zinterpretuje „Białe małżeństwo” Tadeusza Różewicza wraz z licealistami Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Mieszka I
Szczecińskie lekcje towarzyszą III edycji Festiwalu Czytania „Odkrywcy wyobraźni”. Więcej informacji na www.festiwalczytania.pl.

OPOLE
We wtorek, 13 października, Wojciech Bonowicz przeprowadzi lekcje poświęcone twórczości Julii Hartwig:
o godz. 9.00 w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr III,
o godz. 11.00 w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr II.
Współorganizatorem opolskich lekcji jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II, organizator Ogólnopolskiego Konkursu na Esej, którego temat brzmi: „Błyski poezji. Spotkanie z poezją Julii Hartwig”.

Więcej informacji na Facebooku/LekcjeCzytania oraz na www.festiwalczytania.pl

Odwiedź nas na www.tygodnikpowszechny.pl/lekcje-czytania

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]