Reklama

Zapraszamy na „Lekcje czytania”

Zapraszamy na „Lekcje czytania”

20.09.2015
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarkami i pisarzami, krytyczkami i krytykami, profesorkami i profesorami.
2

23 i 24 września w Mielcu odbędą się „lekcje czytania” prowadzone przez WOJCIECHA BONOWICZA:
23 września o godz. 9.00 w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Żeromskiego 28 odbędzie się lekcja na temat eseju Leszka Kołakowskiego „Demokracja jest przeciwna naturze”;
23 września o godz. 10.50 w Zespole Szkół Technicznych i Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Jagiellończyka 3 oraz 24 września o godz. 9.00 w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Jędrusiów 1 omawiany będzie „Głos wewnętrzny” Zbigniewa Herberta;
24 września o godz. 10.50 w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego i Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Kilińskiego 24 przeprowadzona zostanie lekcja poświęcona wierszowi Wisławy Szymborskiej „Jacyś ludzie”.
„Lekcje czytania” towarzyszą organizowanemu w dniach 20-27 września Festiwalowi Kultury Chrześcijańskiej (www.festiwalmielec.pl), a ich współorganizatorem jest Starostwo Powiatu Mieleckiego.
Więcej informacji na Facebook / LekcjeCzytania oraz na www.festiwalczytania.pl
Odwiedź nas na www.tygodnikpowszechny.pl/lekcje-czytania

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]