Reklama

Zapraszamy na Lekcje czytania

Zapraszamy na Lekcje czytania

26.04.2015
Czyta się kilka minut
Lekcje czytania na Copernicus Festival!
G

GENIUSZ 2015 – to temat tegorocznej edycji krakowskiego festiwalu o nauce, organizowanego przez Fundację Tygodnika Powszechnego i Copernicus Center, którego dyrektorem programowym jest ks. Michał Heller (o festiwalu pisaliśmy w poświęconym mu dodatku „TP” nr 17/15, więcej na stronie copernicusfestival.com).
W programie imprezy znalazło się miejsce na pięć wyjątkowych lekcji czytania – wyjątkowych, bo skupiających się na nauce i tym, jak wpływa ona na życie człowieka.
Wszystkie lekcje rozpoczynają się o godz. 12.00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2).

19 maja MATEUSZ HOHOL, neurokognitywista, laureat Nagrody Naukowej „Polityki”, pracownik Copernicus Center i współpracownik „TP”, opowie o „Słowach kluczach” Anny Wierzbickiej, która będzie gościem festiwalu.

20 maja GRZEGORZ JANKOWICZ, dyrektor wykonawczy Copernicus Festival i redaktor „TP”, opowie o książce Leonarda Sciascii „Zniknięcie Majorany”, zawierającej historię tajemniczego zaginięcia włoskiego naukowca badającego rozszczepienie atomu.

21 maja ŁUKASZ KUREK, filozof prawa i członek Copernicus Center, omówi „Dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia” Daniela C. Dennetta.

22 maja ŁUKASZ LAMŻA, filozof przyrody, członek Copernicus Center i współpracownik „TP”, omówi zagadnienia kosmologiczne, astrofizyczne i filozoficzne zawarte w swojej książce „Przekrój przez wszechświat”.

23 maja ŁUKASZ KWIATEK, filozof i kognitywista, członek Copernicus Center i współpracownik „TP”, redaktor serwisu GraniceNauki.pl, poprowadzi lekcję na podstawie książki Fransa de Waala „Bonobo i ateista”.

„Lekcje czytania” są otwarte dla młodzieży w wieku licealnym, rejestrację przyjmujemy pod adresem lekcjeczytania@tygodnik.com.pl/strong>

Zapraszamy!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]