Reklama

Ładowanie...

Zapraszamy na Lekcje czytania

Zapraszamy na Lekcje czytania

19.04.2015
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.
2

22 kwietnia w Słupcy, o godz. 11.00, MICHAŁ LACHMAN poprowadzi lekcję na podstawie książek „Broad Peak: niebo i piekło” Bartka Dobrocha i Przemysława Wilczyńskiego, „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” Jacka Hugo-Badera oraz biografii Ryszarda Kapuścińskiego autorstwa Artura Domosławskiego. Spotkanie odbędzie się w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Mickiewicza 24.

22 kwietnia w Bydgoszczy, o godz. 14.00, JERZY SOSNOWSKI będzie prowadził zajęcia na podstawie „Jądra ciemności” Josepha Conrada. Lekcja odbędzie się w ramach II Młodzieżowego Festiwalu Literatury „Przeczytani”, a za pomoc w jej organizacji dziękujemy p. Annie Nakielskiej. Pełen program Festiwalu można znaleźć na stronie facebook.com/events/830849160322175.

Także 22 kwietnia, tym razem w Warszawie o godz. 14.30, lekcję poświęconą poezji poprowadzi JULIA FIEDORCZUK. Spotkanie odbędzie się w Społecznym Liceum z Maturą Międzynarodową im. Ingmara Bergmana przy ul. Raszyńskiej 22.

Najświeższe informacje o lekcjach, zdjęcia i kontakty znajdują się w internecie pod adresem tygodnikpowszechny.pl/lekcje-czytania lub na portalu Facebook: facebook.com/LekcjeCzytania

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]