Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Zapraszamy na Festiwal KODY!

Zapraszamy na Festiwal KODY!

30.04.2015
Czyta się kilka minut
W programie m. in. występ zespołu Bang on a Can.
Zespół Bang on a Can wystąpi na Festiwalu KODY 2015 w Lublinie
Zespół Bang on a Can wystąpi na Festiwalu KODY 2015 w Lublinie
W

W dniach 13 - 17 maja już po raz siódmy spotkamy się na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody” w Lublinie. Już teraz wiadomo, że na festiwalu wystąpi amerykański zespół Bang on a Can ze swoim programem „Field Recordings”. Usłyszymy też wykonania utworów angielskiego kompozytora Corneliusa Cardew: „Schooltime Compositions”, „Tiger's Mind” i „Treatise”.

W dniach 13 - 17 maja spotkamy się po raz siódmy na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. Jak co roku będziemy przekraczać granice między gatunkami i tradycjami muzycznymi. Temat tegorocznej edycji festiwalu to "W lesie znaków i symboli". Nazwa tej edycji jest aluzją do programowego wiersza Charlesa Baudelaire’a i tytułu książki Victora Turnera wybitnego antropologa brytyjskiego.

Jedną z gwiazd festiwalu będzie amerykański zespół Bang on a Can. Członkami założonego w 1992 roku kolektywu Bang on a Can All-Stars są artyści znani na całym świecie z niezwykle dynamicznych występów i nagrań najbardziej nowatorskiej muzyki. Swobodnie przekraczając granice między muzyką klasyczną, jazzem, rockiem, tzw. muzyką świata (world music) i muzyką eksperymentalną, ten sześcioosobowy zespół eksploruje niezbadane terytoria muzyczne, dzięki czemu konsekwentnie definiuje własną tożsamość wymykającą się wszelkim kategoryzacjom. Wśród najnowszych projektów zespołu znajdują się „Nagrania terenowe” (Field Recordings), z którym artyści wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu KODY. To projekt muzyczno-medialny, składający się nawet z 18 zamówionych kompozycji. To swego rodzaju historia o duchach. Poprosiliśmy kompozytorów z różnych zakątków muzycznego świata, żeby poszukali nagrania czegoś, co już istnieje – głosu, dźwięku, czy fragmentu melodii – i napisali nowy utwór zainspirowany tym nagraniem. I tak właśnie zrobili. opowiada David Lang, jeden z założycieli zespołu Bang on a Can. Na KODACH zespół zaprezentuje trzy premierowe utwory skomponowane na specjalne zamówienie festiwalu przez polskich kompozytorów: Artura Zagajewskiego, Krzysztofa Wołka i Jarosława Siwińskiego.

Ponadto po raz kolejny na Festiwalu KODY usłyszymy wykonania utworów angielskiego kompozytora Corneliusa Cardew. Tym razem będą to: „Schooltime Compositions”, „Tiger's Mind” i „Treatise”. Dzieła, z udziałem profesjonalistów i amatorów powstaną pod dyrekcją Johna Tilbury'ego, wybitnego muzyka i interpretatora muzyki współczesnej.

Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY odbędzie się w dniach 13-17 maja 2015 w Lublinie. Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.

Plakat Festiwalu Kody 2015
Plakat Festiwalu Kody 2015

www.kody-festiwal.pl
https://www.facebook.com/kody.festiwal

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]