Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Zapowiedzi Klubów „Tygodnika”

Zapowiedzi Klubów „Tygodnika”

31.05.2015
Czyta się kilka minut
B

BERLIN: O KONDYCJI SPOŁECZEŃSTWA I NARODU POLSKIEGO
Za inspirację do czerwcowego spotkania Berlińskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” posłużyły słowa C.K. Norwida o Polakach: „wielki naród, społeczeństwo żadne”. W podobnym tonie, choć zdecydowanie dosadniej, o naszych przodkach wyrazić się miał marszałek Piłsudski. Zastanowimy się nad tym, jak na kondycję narodu i społeczeństwa wpłynęły utrata państwowości, powstania narodowe, wojny światowe, okres komunizmu czy w końcu integracja z Unią Europejską. Przyjrzymy się też różnym współczesnym sugestiom poprawy jakości polskiego społeczeństwa.
Zapraszamy w środę, 3 czerwca, o godz. 19.00, Dominikanerkloster Sankt Paulus, Oldenburger Str. 46, 10551 Berlin.
GLIWICE: O RELIGII ŻYDOWSKIEJ
Gliwicki Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na spotkanie „Religia żydowska dawniej i dziś”.
Naszym prelegentem będzie Adam Lidner, odpowiadający za sprawy religijne w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 8 czerwca, o godz. 18.00 w Domu Aktywnej Młodzieży przy ul. Barlickiego 3 w Gliwicach, sala nr 18.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]