Reklama

Zapowiedź Klubu „Tygodnika”

Zapowiedź Klubu „Tygodnika”

03.04.2015
Czyta się kilka minut
Feminizm w Warszawie
W

Warszawski Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na debatę „Feminizm z prawej, lewej i kobiecej strony”. Kim jest dzisiaj feministka – czy istnieje wspólny język kobiet? Czy kobiety potrafią się wspierać i czego od siebie nawzajem oczekują? Jaki jest ich wspólny interes i jakie mają wspólne cele, niezależnie od tego, co je różni i dzieli? Czy kobiety czują się w pełni wolne i czy istnieją akceptowalne warunki i ograniczenia tej wolności (w domu, społeczeństwie, pracy, Kościele)?
W debacie udział wezmą: pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Małgorzata Fuszara – prawniczka i socjolożka specjalizująca się w zagadnieniach związanych z socjologią polityki i gender studies; Aneta Gawkowska – specjalizująca się w zagadnieniach teologii ciała, nowego feminizmu i teorii wspólnotowości; Agnieszka Graff – działaczka ruchu feministycznego i współzałożycielka Porozumienia Kobiet 8 Marca oraz członkini „Krytyki Politycznej”; Dominika Kozłowska – filozofka, redaktorka naczelna miesięcznika „Znak”; Zuzanna Radzik – teolożka, publicystka „TP”, autorka przygotowywanej do druku książki „Kościół kobiet”.
Zapraszamy na spotkanie 16 kwietnia, w czwartek, o godz. 18.00 w klubie Państwomiasto, ul. Andersa 29, Warszawa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]