Reklama

Zapowiedź dodatku o JÓZEFIE HOFMANNIE

Zapowiedź dodatku o JÓZEFIE HOFMANNIE

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Rachmaninow (i nie on jeden) uważał go za największego pianistę świata – lepszego od siebie.
S

Skonstruował wycieraczki samochodowe i pneumatyczne resory. Urodził się przy krakowskiej ulicy Kurniki w 1876 r., zmarł w Los Angeles w 1957. Józef Hofmann, niedościgły punkt odniesienia dla pianistów swoich czasów, do dziś budzący podziw lub irytację, ale żadnego słuchacza niepozostawiający obojętnym. Artysta wyrastający z XIX-wiecznego romantyzmu, lecz wkraczający w nowoczesność, która i dziś niektórym wydaje się zbyt radykalna. Wizjonerski inżynier muzyki, wirtuoz techniki.
GENIUSZ
Józef Hofmann na festiwalu Copernicus.

JUŻ 18 MAJA: specjalna wystawa, debata i dedykowany jego pamięci koncert wybitnego pianisty Aleksandra Gawryluka o godz. 20.00 w Filharmonii Krakowskiej.

ZA TYDZIEŃ w „Tygodniku Powszechnym” dodatek o Józefie Hofmannie. Na łamach m.in. Gregor Benko, Maciej Grzybowski, Artur Bielecki, Jakub Puchalski oraz – sam Hofmann w materiałach archiwalnych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]