Reklama

Zapowiedź dodatku historycznego

Zapowiedź dodatku historycznego

30.01.2016
Czyta się kilka minut
Za tydzień w „Tygodniku” specjalny dodatek historyczny: Cichociemni
7

75 lat temu, w nocy z 15 na 16 lutego 1941 r., nad okupowaną Polską wyskoczyła z samolotu na spadochronach grupa Cichociemnych: pierwsza trójka z grona starannie wybranych żołnierzy. Później skakali następni, aż do grudnia 1944 r. W Armii Krajowej służyli w wywiadzie, dywersji, partyzantce. Byli elitą: organizowali, dowodzili, stale w ruchu i w napięciu. Musieli radzić sobie w każdej sytuacji. Było ich 316. Ponad jedna trzecia zginęła podczas wojny lub później, z rąk Niemców, a potem Sowietów i polskich komunistów.
Będzie to opowieść o ludziach, którzy – jak mówił gen. Kazimierz Sosnkowski – mieli być „strażą przednią” wyzwolenia Polski.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]