Reklama

Zapomniani bracia

Zapomniani bracia

07.12.2003
Czyta się kilka minut
Dziękuję za publikację rozmowy z panią Beatą Kowalską (wywiad Mateusza Flaka "Żywy świat pierwszych chrześcijan", dodatek książkowy w "TP" nr 46/03). To, co poruszyło panią Kowalską w kontaktach z Kościołami w Syrii jest wzruszające. Miałem podobne uczucie, gdy w Egipcie zacząłem poznawać Kościół koptyjski. Uczestnicząc w jego liturgii, czułem klimat czasów bliskich Chrystusowi. Odkryłem chrześcijan, którzy, podobnie jak chrześcijanie syryjscy, jako pierwsi musieli stawić czoło przeciwnościom losu, a mimo to “nasz" Kościół zdaje się nie doceniać faktu, że dotrwali do naszych czasów w prawie niezmienionej postaci. Dlaczego tak się dzieje, skoro w tych Kościołach czci się tego samego Boga, Jezusa i Jego Matkę oraz czyta to samo Pismo Św.?
B

BOGDAN KOZŁOWSKI (Warszawa)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]