Reklama

Zabawić się na śmierć

Zabawić się na śmierć

26.06.2018
Czyta się kilka minut
Arwa Mahdawi, amerykańska publicystka „Guardiana”, w ubiegłym tygodniu na łamach swojej gazety przyznała się do ciężkiego uzależnienia, które coraz bardziej wpływa na jej samopoczucie i zdrowie.
M

Mechanizm jest prosty – ilekroć czuje się gorzej, jest zmęczona po całym dniu pracy, ma dość problemów, które zwalają się jej na głowę – rozluźnia się sięgając po to, co pozornie całkiem niewinne, a co daje rewelacyjną odskocznię, ucieczkę od prozy i nędzy dnia codziennego. Sięga po Netfliksa.

Platformy streamingowe – ostrzega w swoim tekście – są nowym spektakularnym opium dla mas, a ich uzależniająca siła jest wielokrotnie większa od tej, którą miała stara dobra poczciwa telewizja, po której kanałach skakaliśmy bezmyślnie przed zaśnięciem jeszcze parę lat temu. Są one bowiem – jak niemal wszystko, co znajdziemy w naszych smartfonach – projektowane tak, by nas od siebie uzależniać. Niby chcesz już iść spać, ale nowy odcinek zacznie się już za 4, 3, 2, 1...

Na temat FOMO (Fear of missing out – lęk przed wypadnięciem z obiegu) napisano już tyle stron, że nawet nie będę...

5033

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Peaky Blinders", od samego początku - albo "True Detective", zwłaszcza S01

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]