Reklama

Ładowanie...

Za tydzień w „Tygodniku” specjalny dodatek

Za tydzień w „Tygodniku” specjalny dodatek

10.08.2020
Czyta się kilka minut
1980 – POLSKI ROK
4

40 lat temu, w lipcu i sierpniu 1980 r., Polską wstrząsnęła fala strajków. Z czasem coraz bardziej masowych, rozlewających się na cały kraj. To z nich narodziła się Solidarność: ruch związkowy i obywatelski, rzucający wyzwanie rządzącym w PRL.
Chcemy o tym opowiedzieć – także z perspektywy ludzi, którzy brali udział w tych wydarzeniach. W dodatku:

▪ Łukasz Kamiński narysuje zbiorowy portret Solidarności
▪ Jan Szkudliński opowie, jak 40 lat temu wyglądało lato w Gdańsku i Trójmieście
▪ Tomasz Kozłowski sportretuje „anatomię rewolucji”: co działo się w różnych miejscowościach w całej Polsce w lipcu i sierpniu 1980 r.

„Tygodnik” z dodatkiem w kioskach od środy 12 sierpnia

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]