Reklama

Za tydzień w „Tygodniku” dodatek

Za tydzień w „Tygodniku” dodatek

13.02.2015
Czyta się kilka minut
Polski rok 1945 – żołnierze wyklęci, 70 lat później
W

W tym roku mija 70. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie – w cieniu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Zachodni przywódcy, którzy dostali zaproszenia na „Defiladę Zwycięstwa” 9 maja, zadają sobie teraz pytanie, czy jechać do Moskwy. Prezydent Polski proponuje im alternatywne obchody. Jak Zachód powinien traktować tę rocznicę?
W tym roku mija też 70. rocznica zainstalowania w Polsce komunizmu. Czym rok 1945 był dla Polaków wtedy i czym jest dziś? Dlaczego tak wielu z nich – dziś zwanych Żołnierzami Wyklętymi – prowadziło nadal walkę z Sowietami i polskimi komunistami? Jak wyglądał wtedy zbrojny i polityczny opór przeciw komunizmowi w krajach bałtyckich, na Białorusi i Ukrainie?

Dodatek ukazuje się we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej „Tygodnik” z dodatkiem w kioskach od środy 25 lutego.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]