Reklama

„Wyklinam cię i wypędzam...”

„Wyklinam cię i wypędzam...”

02.12.2008
Czyta się kilka minut
Wizyty pokutujących dusz, manipulacje diabła albo objawy psychoz na podłożu dysocjacyjnym. Więcej ludzi Zachodu wierzy w istnienie duchów i zjawisk paranormalnych niż w Boga.
Rysunek z 1874 r. przedstawiający seans spirytystyczny w Filadelfii i ukazanie się ducha zmarłej dwa lata wcześniej Katie Morgan /fot. Bettmann/Corbis
N

Niewielkie miasto, dom państwa A., oboje z wyższym wykształceniem. On jest inżynierem, ona - lekarką. Kupili niezamieszkaną od wojny działkę. Postawili wymarzony dom, duży, stylizowany na staroświecki. Pewnej nocy obudził ich siedmioletni syn, opowiadając, że zobaczył czarną postać.

Tę postać widywali przez kolejne noce. Gdy było cicho, słyszeli płacz dziecka. Gdy urwał się potężny, ciężki żyrandol w salonie, stracili nerwy. W poszukiwaniu historii działki pomógł im proboszcz. W parafialnej księdze zmarłych przeczytali, że wiele lat temu zamordowano tam kiedyś małżeństwo i dziecko.

***

B., chłopak, wyjechał z dziewczyną do innego miasta, gdzie miał wolne mieszkanie. Chcieli pobyć ze sobą. Nic z tego. Wieczorami zaczęły się dziać te rzeczy: B. widział, jak drzwi od pokoju same się otwierają. Słychać było...

18863

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]