Reklama

Wygrali

Wygrali

07.04.2014
Czyta się kilka minut
Zwlekałem z napisaniem tego felietonu do ostatniej chwili, wierząc, że będę go pisał w momencie, gdy trwający od 19 marca protest rodziców niepełnosprawnych dzieci zostanie przerwany.
R

Rzeczywiście, w piątek 4 kwietnia po południu protestujący ogłosili, że zawieszają akcję. Do tego, co już na ten temat pisano na łamach „Tygodnika”, chciałbym dorzucić kilka uwag.
Po pierwsze, problem narastał od dłuższego czasu, ale mniejsze protesty nie wzbudzały zainteresowania ani opinii publicznej, ani rządzących. Teraz Sejm przegłosował podwyżki świadczeń, a minister obiecał, że powstanie „okrągły stół” poświęcony całej grupie problemów związanych z opieką nad niepełnosprawnymi (dziećmi i dorosłymi). To wielki sukces. Dotychczas udawało się coś wywalczyć tylko tym, którzy dysponowali zapleczem politycznym albo stosowali spektakularne formy protestu. Ludzie, którzy pojawili się w ostatnich tygodniach w Sejmie, nie mieli takiego zaplecza (kręcący się pomiędzy nimi jeden poseł to za mało). Nie robili też niczego spektakularnego: nie palili opon ani kukieł, nie tarasowali...

3523

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]