Reklama

Zawiercie. Lekcje czytania na Nocy księgarń

piątek, 20.09.2019, 20:00
Zawiercie
Fundacja Tygodnika Powszechnego i Noc Księgarń zapraszają na "Lekcję czytania" z Ryszardem Koziołkiem. Lektura: "Ostatni husarz" Sławomira Mrożka. Miejsce: Księgarnia Edukacyjna.

"Lekcje czytania" to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami. To pomysł na wspólne czytanie, mające charakter warsztatów dyskusyjnych. "Lekcje..." trwają nieprzerwanie od 2009 roku. "Tygodnik Powszechny" jest oficjalnym partnerem akcji Noc Księgarń.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji TUTAJ>>>


Ryszard Koziołek – literaturoznawca, eseista, profesor w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii “Eseistyka”. Członek jury Nagrody Literackiej Nike w latach 2012-2015. Stały współpracownik Tygodnika Powszechnego. W 2017 r. otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej. Niebawem w wydawnictwie Czarne ukaże się jego książka “Wiele tytułów”.

 

   

 

 

Osoby powiązane z tym wydarzeniem