Reklama

XXI Dni dziedzictwa kulturowego "z dreszczykiem"

sobota, 18.05.2019, 10:00 do niedziela, 19.05.2019, 20:00
Kraków
Zapraszamy na XXI edycję Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego "Z dreszczykiem".

Program zwiedzania dostępny jest TUTAJ>>>

W każdym zabytku czekać będą na Państwa gospodarze i przewodnicy, którzy opowiedzą historie tych nieoczywistych miejsc. Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Dni Dziedzictwa są bezpłatne, ale na część z nich obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Zwiedzający otrzymają ponadto atrakcyjny upominek związany z tegoroczną edycją Dni – książkę pt. Z dreszczykiem, którą napisała autorka poczytnych kryminałów Gaja Grzegorzewska.


MAŁOPOLSKIE DNI DZIEDZICTWA KULTUROWEGO – COROCZNE ŚWIĘTO ZABYTKÓW
Podczas dwóch majowych weekendów zachęcamy do poznawania ciekawych miejsc Krakowa i Małopolski. Wspólnie z gospodarzami i przewodnikami zapraszamy do wysłuchania pasjonujących opowieści na temat niezwykłych postaci i obiektów.

Dotychczas udostępniliśmy do zwiedzania ponad 250 zabytków, z których jedna trzecia jest na co dzień niedostępna dla turystów bądź dostępna w ograniczonym stopniu. W ponad 120 miejscowościach Małopolski można było zwiedzać kościoły, pałace, dwory, muzea, skanseny, zabytki techniki, a także układy urbanistyczne i atrakcje przyrodnicze.

Od 2012 roku Małopolskim Dniom Dziedzictwa towarzyszy specjalna książka – ujęte w formę eseju historycznego opowieści na temat prezentowanych miejsc i związanych z nimi postaci, uzupełnione bogatym materiałem ilustracyjnym. Każda osoba odwiedzająca zabytek w czasie trwania Dni Dziedzictwa otrzymuje ją nieodpłatnie – od 2012 roku rozdaliśmy już ponad 40 tysięcy egzemplarzy kolejnych publikacji edycyjnych.