Reklama

Wrocław. Najważniejszy wrzesień świata. Spotkanie z Markiem Rabijem

środa, 11.12.2019, 17:00
Wrocław
Zapraszamy na spotkanie z Markiem Rabijem, organizowane przez Klub "Tygodnika Powszechnego" we Wrocławiu. Miejsce spotkania: Klub PROZA.

We wrześniu 2017 r. represje wobec ludu Rohinga przybrały kształt starannie zaplanowanej i przeprowadzonej z zimną krwią czystki etnicznej, w których śmierć poniosło co najmniej dwadzieścia pięć tysięcy osób, a setki tysięcy zmuszono do ucieczki.

Najważniejszy wrzesień świata. Kronika niezauważonego ludobójstwa na Rohingach to ułożony z tych relacji reportaż będący kroniką ludobójstwa, któremu świat jesienią 2017 r. przyglądał się z zaciekawieniem przez zaledwie kilka tygodni, zanim jego uwagę przykuło co innego.

Marek Rabij, dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”, autor głośnego reportażu Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo, na początku 2018 r. poleciał do Bangladeszu, gdzie przy granicy z Mjanmą w największym obozie dla uchodźców na świecie wegetuje dziś blisko milion ocalałych z pogromu Rohingów. W kolejnych miesiącach wracał tam jeszcze kilkakrotnie, by dokładniej przyjrzeć się warunkom w obozach i wysłuchać kolejnych opowieści.

 

Osoby powiązane z tym wydarzeniem