Reklama

Warszawa. Spotkanie "Miłość niejedno ma imię. W kryzysie wrażliwości".

czwartek, 14.02.2019, 18:00
Warszawa
Zapraszamy na spotkanie organizowane przez Klub "Tygodnika Powszechnego" w Warszawie. Miejsce: sala KIK, drugie piętro.

Czy wiemy skąd się biorą i jak trudna jest droga powrotu do życia w społeczeństwie. Czy zawsze jest ona możliwa? Jak im pomagają inni i czy my sami wiemy jak możemy pomóc? Bezdomni. Są wśród nas, ale ich nie zauważamy. Często odwracamy głowę, bo nie potrafimy się zachować. Jaka reakcja jest potrzebna i właściwa? Dać pieniądze -  a co jak przepije!; nakarmić – ale ja się spieszę; porozmawiać - ale o czym?  I najważniejsze pytanie: czy tracimy wrażliwość na los drugiego człowieka, czy tylko go nie rozumiemy?

 

W rozmowie udział wezmą:

Emila Wesołowska, pracowniczka socjalna Caritas i Ambulansu z serca - karetki do bezdomnych;

Katarzyna Toeplitz, psycholożka, streetworkerka z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej;

Magdalena Wolnik, dziennikarka, odpowiedzialna za Wspólnotę  Sant’Egidio w Polsce;

Misza Tomaszewski, wychowawca, nauczyciel filozofii, redaktor naczelny Magazynu Kontakt, pisma wielokrotnie podejmującego tematykę społecznej wrażliwości i odpowiedzialności;

Paweł Ilecki, antropolog kultury, publicysta, doktorant na Uniwersytecie Warszawskim - pisze pracę doktorską: „Bezdomność - świadomy wybór czy skutek i konieczność?" w kryzysie bezdomności od ponad 20 lat.

 

Na miejscu będzie dostępny przewodnik dla bezdomnych wydany przez wspólnotę Sant’Egidio  „Gdzie zjeść, spać, umyć się. 2019”, który daje rozeznanie w możliwościach pomocy na terenie Warszawy oraz numer Magazynu Kontakt „Bezdomność” (zima 2016/2017),  jak i inne wydania magazynu.